Sıkça Sorulan Sorular

...

Sıkca Sorulan Sorular

Öncelikli olarak Kişisel yani Şiir, Ekart, Ressam, Yazar veya Ailesi ve kendisine özel site yaptırmak isteyenler için tasarlanmış grafik tasarımlı özel dizaynlar, ayrıca Hastane , Okullar ve Esnaflar için hazırlanmış hazır siteler mevcut.
En kısa tabirle web adreslerine “Domain” denilir.Türkçe terminolojide “Alan adı” olarak ifade edilir.
www.sitesaray.com“,”www.ikimizinsitesi.net“,”www.google.com.tr” gibi web sitesi adreslerine domain denilir.

Sizinde domaininiz var ise domain hizmeti için extra bir ücret ödemenize gerek yoktur.
Eğer domaininiz yok ise aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanını tercih edebilirsiniz;

  • Seçenek 1: Bir domain firmasından domain tescili yaptırabilirsiniz , domain firmalarında bu hizmetinin yıllık ücreti 10$ - 15$ civarındadır. Aldıgınız domain in DNS (Domain Name Server) ayarlarını , hosting hizmeti aldıgınız firmanın DNS lerine yönlendirmeniz gerekmektedir. Hosting hizmetini sitesaray.com aracılığı ile almışsanız , yönlendirmeniz gereken DNS leri site yönetimi ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.
  • Seçenek 2: Bu hizmetin alımı ve takibi konusunda bizden hizmet alabilirsiniz. Sizin yerinize anlaşmalı oldugumuz domain firmasından “daha önce alınmamış” bir domain tescili yaparız.Bu hizmetin bizdeki ücreti 15 YTL dir.Bu seçenek için "tüm ayarlamalar tarafımızdan ücretsiz olarak yapılır".

Hosting türkçe terminolojide “barındırma” olarak ifade edilir. Web sayfalarını Internet’te yayınlamak ve bu alan adını sürekli ulaşılabilir kılmak için gerekli veri alanının bu hizmeti sunan firmalardan kiralanmasıdır. Kullanılabilir kılmaktan kasıt ; güvenli , hızlı , 7 gün 24 saat ulaşılabilen , kolay yönetilebilir web siteleri barındırmaktır.

Hosting hizmeti aynı zamanda mail hesaplarını da kapsar.Genellikle bir hosting hizmeti aldıgınızda belli bir miktar yada limitsiz mail hesabı da satın almış olursunuz. Hosting hizmetleri paket olarak ifade edilir ve pazarlanır. Her hosting firmasının hosting paketi farklı ürün yada hizmetler içerir.Firma yada kişi kendisine uygun içeriğe ait paketi seçebilir.
Eğer önceden hosting hizmeti almadınız ise aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanını tercih edebilirsiniz;

  • Seçenek 1: Bir hosting firmasından bu hizmeti satın alabilirsiniz.Bu seçenek için alacağınız hosting paketinde php-mysql destegi , ftp erişimi , phpmyadmin destegi gibi bazı hizmetler mutlaka olmalıdır.hosting firmalarında bu hizmetinin yıllık ücreti 45$ - 150$ civarındadır.Sitenizin kurulum işlemi tarafımızdan ücretsiz olarak yapılır.Fakat bakım işlemleri ve kurulum sırasında yaşanacak problemlerden , gecikmelerden , yanlış paket alımlarından sitemiz sorumlu değildir.
  • Seçenek 2: Bu hizmetin alımı ve takibi konusunda bizden hizmet alabilirsiniz. Bu hizmetin bizdeki ücreti yıllık 75 YTL dir.Bu durumda web sitenizin kurulum ve bakım işlemleri tarafımızdan ücretsiz olarak yapılır.Bu seçenekteki hosting paketi yeni siteniz için gerekli olan tüm hizmetleri kapsamaktadır.

.

Hayır, Mevcut domaininizin DNS ayarlarını , hosting hizmeti aldıgınız firmanın DNS (Domain Name Server) lerine yönlendirme yapmanız yeterli. Hosting hizmetini sitesaray.com aracılığı ile almışsanız , yönlendirmeniz gereken DNS leri site yönetimi ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. DNS yönlendirme ile ilgili olarak , domain hizmeti aldıgınız firmadan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Bazı firmalar bu işlem için ek ücret talep edebilmektedir. ".
Önceden kullandığınız bir siteniz var ve sitesaray.com dan beğendiğiniz bir site ile değiştirmek istiyorsanız, iki seçeneğiniz var. Her iki seçenek için de domaininiz (alan adınız ) değiştirmeden kullanabilirsiniz.

1. Mevcut sitenizin hosting hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.Bu durumda hosting paketinizin yeni siteniz için gerekli bazı hizmetleri kapsıyor olması gerekir.

2.Uygun yeni bir hosting hizmeti satın alırsınız

Kurumsal

Fusce aliquam nec massa non consquat. Aenean dui neque, varius id viverra itae, semper sed liquam viverra.onec consquat pulvinar urna a pulvinar etiam

Adres ve Telefonlar

Adres:
Aksaray / Türkiye
Tel:
(505) 11 00 290
Fax:
(000) 0000000
Website:
www.sitesaray.com
Email:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.